Wpływ kobiet w implementacji innowacyjnych rozwiązań
O tym, czy „innowacja jest kobietą” – rozmawiamy z Joanną Seklecką, przewodniczącą Komitetu Agentów Rozliczeniowych oraz prezesem zarządu eService.
Obserwatorzy światowej gospodarki dostrzegają istotny pozytywny wpływ kobiet w implementacji innowacyjnych rozwiązań w wielu branżach. Są też tacy, którzy nie zgadzają się z tym twierdzeniem i podważają innowacyjne talenty kobiet. Czy pani zdaniem „Innowacja jest kobietą”?
Innowacyjność zazwyczaj jest wspierana dbałością o różnorodność, równość i integrację w miejscu pracy, czyli tym, co przynosi nam idea DEI (akronim z ang. Inclusion, Diversity, Equity and Access). Zestawiając to z faktem, że zespoły, w których pracują zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osiągają lepsze wyniki niż te, gdzie takiej różnorodności nie ma, możemy zdecydowanie stwierdzić, że „innowacja jest kobietą” i zaraz to uzasadnię.
Dowodów na to dostarcza np. Harvard Business Review z listopada ubiegłego roku. Przedstawiono w nim wyniki badania przeprowadzonego wśród kobiet i mężczyzn pracujących na stanowiskach dyrektorskich w ponad 200 spółkach giełdowych z USA i Europy. Możemy się z nich dowiedzieć, że kobiety na posiedzeniach zarządów są dobrze przygotowane, przychodzą ze wstępnie przemyślanymi koncepcjami, są uzbrojone w argumenty i rzeczowe pytania. Ta postawa wymaga większego zaangażowania ze strony uczestników spotkań, wpływa na kształt...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta